BIBIONE - víkendové kúpanie pri mori

Pripravili sme pre vás výlet do najznámejšieho a jednéhoz najväčších prímorských letovísk severného Jadranu – talianskeho Bibione, ktoré sa teší mimoriadnej obľube turistov a stalo sa cieľom rodinnej dovolenky v Taliansku.

Cena:       45,- EUR

Termín:  12.7.-14.7.2019 
                  09.8.-11.8.2019 
                  

Talianske letovisko Bibione je vzdialené od malebných a romantických Benátok len 70 km.Charakterizované je rozľahlým píniovým hájom, výbornou morskou klímou a dlhou a širokou plážou  s jemným zlatistým pieskom, ocenenou Modrou vlajkou Európskej únie za čistotu a bezpečnosť. Pláže v Bibione sú vhodné pre rodiny s deťmi, pretože morské dno klesá veľmi pozvoľne. Dĺžka hlavnej pláže je vyše 11 km a má priemernú šírku 400 m. Vďaka svojej orientácii poskytuje dovolenkujúcim slnko od rána do večera. Najlepšia a najkrajšia pláž sa nachádza v časti Pineda s prekrásnym píniovým hájom. 

V centre Bibione sa nachádzajú kúpele „Bibione Thermae“, ktoré ponúkajú okrem oddychu aj množstvo liečebných procedúr. V stredisku nájdete bohatú ponuku vodných a plážových športov – plážový volejbal, windsurfing, plachtenie, prenajatie tenisových kurtov, cestných bicyklov, skútrov a lodí, minigolf. Množstvo atrakcií pre deti, čisté a pokojné more, pláž s pozvoľným vstupom do mora a tieň v bohatých borovicových hájoch sú zárukou príjemne stráveného dňa pre rodiny s deťmi. Pre najmenších tu denne zdarma organizujú rôzne zábavné programy, športové disciplíny, majú tu tvorivé dielničky alebo sa môžu vyšantiť do sýtosti s animátormi pri prezliekaní sa do rozprávkových kostýmov. V centre Bibione sa nachádza aj lunapark, Aqualand je vo vzdialenosti 5 km. 

Na svoje si tu prídu aj milovníci dobrého jedla a gastronomických špecialít. Nájdu tu množstvo typických reštaurácií, pizzerií a cukrární, ktoré ponúkajú výborné jedlá, vybrané vína a ryby. Odporúčame ochutnať pravú taliansku pizzu, špagety, kanelóny alebo lasagne. Nie je zvláštnosťou, že v niektorých reštauráciách sa dokonca dohovoríte aj slovensky. Letovisko je posiate obchodíkmi so suvenírmi a všetkým, čo k životu prímorského strediska patrí.

Výlet do Bibione zaručene neoľutujete. Možnosť zaplávať si v teplom mori, oddýchnuť si pri čítaní knihy na pláži, prejsť sa len tak na boso v teplom piesku a pokochať sa scenériou zapadajúceho slnka za morskú hladinu doma nemáte. A toto krásne talianske letovisko vám tú možnosť ponúka a ešte oveľa viac...