NOWY TARG - NÁKUPY

Nákupný zájazd zameraný na tradičné trhy v Poľsku, ktoré  sú vyhľadávané návštevníkmi pre pestrosť tovaru a výhodné ceny.

Cena:     18,- EUR

Termín: 21.3.2020

Mesto Nowy Targ už od dávnych čias prosperovalo práve z miestnych trhov – jarmokov. Za nákupmi sem chodili nielen miestni obyvatelia, ale aj ľudia z iných oblastí a krajov. Samotná poloha mesta hrala z historického hľadiska kľúčovú rolu, miesto sa nachádzalo pri južných hraniciach, pri jednej z hlavných ciest regiónu. Trhy sú dodnes označované ako "jarmark“.

Desiatky rokov nakupovali generácie Slovákov na starej tržnici v Poľsku.Poliaci sa ale rozhodli vrátiť takmer sedemstoročnej tradícii trhov dôstojnú podobu a vybudovali novú tržnicu vo východnej časti mesta. Nowa Targovica je nielen najväčšou, ale aj najkrajšou tržnicou na území Malopoľského vojvodstva. Dominujú jej dva centrálne zrubové objekty, kde sa nachádzajú kryté predajné miesta, gastronomické služby, zmenáreň, sociálne zázemie a administratíva. V okolí centrálnych objektov sú vybudované spevnené plochy, ktoré vytvárajú priestor pre trhovníkov a ich stánky. Súčasťou novej tržnice sú aj parkovacie plochy. 

Predávajúci ponúkajú široký sortiment produktov ako napr. miestne potraviny, domáce syry, ovocie, zeleninu, drevené a kožené výrobky, kuchynské potreby, oblečenie, sezónne a folklórne výrobky, nábytok, koberce, kvety a mnoho ďalších tovarov. Pravdepodobne neexistuje nič, čo by sa na jarmoku v Nowom Targu nedalo kúpiť. Jarmoky sa organizujú vo štvrtok a v sobotu bez ohľadu na počasie.