LIGNANO - víkendové kúpanie pri mori

Lignano, celým názvom Lignano  Sabbiadoro  patrí k najkrajším, najväčším a najnavštevovanejším letoviskám severného Talianska nielen pre starostlivo udržiavané pláže s jemným pieskom, množstvo zelene  ale aj pre vynikajúci  turistický servis. 

Cena:      na vyžiadanie

Termín:   na vyžiadanie
                

Mesto sa nachádza pri Maranskej lagúne asi 60 kilometrov od Udine a 90 kilometrov od Benátok a Terstu. Bolo vybudované v 50-tych rokoch 20. storočia. Toto špičkové talianske letovisko leží na polostrove vytvorenom z piesku v mori. Je doslova ideálnym miestom pre letnú dovolenku predovšetkým pre milovníkov dynamického  a rušnejšieho života, ale aj pre rodiny s deťmi.Stredisko je známe  8 km dlhou plážou s prírodným, zlatistým a veľmi jemným pieskom, ktorá ponúka výborný plážový servis. Široká pozvoľne do mora klesajúca pláž plná slnečníkov a ležadiel je ideálnou pre rodiny s malými deťmi. Najmenší návštevníci si tu skutočne prídu na svoje, je tu pre nich pripravené veľké množstvo atrakcií ako Hemingwayov park, Park Junior, vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia,zoologická záhrada s viac ako 1 500 druhmi zvierat a Lunapark Strabilia. Dominantou pláže je reštaurácia v tvare lastúry postavená na pilieroch v mori. Tento typický architektonický výtvor Lignana určite neprehliadnete. Čisté a bezpečné more je každým rokom ocenené "modrou vlajkou". 

Lignano Sabbiadoro je známe veľkým množstvom hotelov,barov, prázdninových apartmánov, fontán, námestí a v neposlednej rade aj rušnými obchodnými triedami. Hlavná nákupná trieda vedie od Viale Centrale cez pešiu zónu až po Terrazza al Mare v špičke polostrova. Jednosmerná ulica, ktorá vedie pozdĺž pláže sa volá Lungomare Trieste. Mesto svojich návštevníkov láka aj svojou pohostinnosťou. Posedieť si môžete v mnohých reštauráciách s ponukou najrôznejších rybích špecialít, v pizzerii a kaviarňach.  Sme si istí, že pri návšteve Lignana Sabbiadora budete očarení jeho šarmom.

Program zájazdu:

• odchod z nástupného miesta v piatok vo večerných hodinách

• príchod do Lignana v sobotu v raňajších hodinách

• individuálny program celý deň

• odchod z Lignana v sobotu vo večerných hodinách

• návrat na Slovensko v nedeľu v ranných hodinách

zmena programu vyhradená

Cena zahŕňa:

•dopravu autobusom

•poistenie insolventnosti CK

 

V cene nie je zahrnuté:

•komplexné cestovné poistenie

•ležadlá na pláži (od 20 €/ dve ležadlá + slnečník)*

•použitie prezliekární (od 4 € - na vyhradených miestach)*

•použitie teplej sprchy (cca 0,20 €/ 1 min. - len na vyhradených miestach)*

Poplatky sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti od sezóny.

Topoľčany - AS, parkovisko pred nákupným centrom Polygón

Nitra - parkovisko pred atletickým štadiónom Stavbár

Trnava - parkovisko pred železničnou stanicou

Bratislava – autobusová zastávka Einsteinova pri INCHEBE

Nástupné miesto v Lignano je v blízkosti Aquasplash a Guliverlandie, na záchytnom parkovisku, Strada Regionale 354. 

Podmienky
Minimálny počet účastníkov pre poznávacie autobusové zájazdy je stanovený na 35 osôb. V prípade menšieho počtu prihlásených, spoločnosť si vyhradzuje možnosť rozhodnúť o jeho konaní prípadne stornovaní/presunutí na iný termín. Daná skutočnosť sa klientom oznámi  najneskôr 3 dni pred plánovaným odjazdom.